wtorek, 13 maja 2014

Front-Trends 2014 - Dzień II


8 maja 2014, czwartek jest po godz 8 w Fabryce Trzciny przybywa coraz więcej osób aby rozpocząć drugi dzień konferencji Front-Trends 2014 :)

Drugi dzień zaczyna się od prezentacji Lea Verou (@LeaVerou) pt.: 'The Chroma Zone: Engineering Color on the Web'. Była to preznetacja poświęcona CSS i użyciu koloru na stronach internetowych i pomimo, że nie interesuje się bezpośredno samym  CSS to jej prezentacja bardzo mi się podobała.

Kolejna prezentacja była mocno wyczekiwana przez wszystkich a prowadził ją Brian Ford (@briantford) z Google który pracuje w zespole angulara a obecnie gównie pracuje przy angularze 2.0. Brian prowadził prezentacje nt. Zone.js ku zdziwieniu wszystkich którzy myśleli, że będzie mówił o angularze, ale jak szybko na wstępie wytłumaczył jego prezentacja dotyczy angulara 2.0 a dokładnie jego jednego elementu, czyli właśnie zone.js. Wszystko stało się jasne kiedy przedstawił nam logo angulara 2.0 :)
Na temat kolejnych składowych angulara 2.0 możemy znaleźć informacje tutaj:
Natomiast co to jest Zone.js? Jest to kontekst wykonania, który utrzymuje się w całej realizacji zadań asynchronicznych. Posiadanie kontekstu, który obejmuje operacje asynchroniczne pozwala zrobić wiele
ciekawych rzeczy. W szczególności zapewnia długi dokładny stack trace w przypadku wystąpienia błędu w trakcie wykonania asynchronicznego zadania.

Następnie na scenie pojawił się Kyle Simpson (@getify) z prezentacją pt.: CSS: Yawn to Yay. Pomimo słowa CSS w tytule prezentacji nie było to wystąpienie nt. CSS a tylko o narzędziach napisanych w JS wspomagających tworzenie tematu tej prezentacji czyli szablonów CSS. Kyle opowiadał nam o szablonach CSS używając do tego swojej biblioteki grips.


Kolejna prezentacja pt.: CSS as a programming language była ponownie o CSS, prowadziła ją Sara Vieira (@NikkitaFTW). Sara pokazała nam, że używając samego czystego CSS można traktować CSS jak język programowania i nie potrzeba koniecznie do tego preprocesora.

Następnie pojawił się Martin Ringlein i opowiedział nam o tym jak założył swoją firmę nclud i z jakimi ludźmi przyszło mu tam pracować. Jego prezentacja była świetna i bardzo inspirującą.

Kolejnie Alicia Liu (@aliciatweet) opowiedziała nam jak się zabrać za refaktoryzację CSS, świetna prezentacja.

I na koniec dnia Patrick Hamann (@patrickhamann) z Guardiana przedstawił jedną z lepszych prezentacji Breaking news at 1000ms, jak wycisnąć świetną wydajność naszej aplikacji w 1000 ms.W swojej prezentacji Patrick prezentuje dlaczego istotne są kwestie wydajności naszej aplikacji webowej, jakie są najczęstsze wąskie gardła wydajności i jak sobie z tym radzić.

Już niedługo skrót z trzeciego dnia :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza