wtorek, 20 maja 2014

Front-Trends 2014 - Dzień III

Ostatni dzień konferencji przyniósł kolejne bardzo ciekawe wystąpienia.

Dzień rozpoczął Horia Dragomir ( @hdragomir ) prezentacją The Mobile Development We Leave Behind, pod czas której z uśmiechem na twarzy opowiedział nam o ewolucji mobilnych aplikacji webowych. Horia polecił do przeczytania artykuł A dao of web design napisany przez Johna Allsopp, określany jako "manifest dla wszystkich tworzących w webie".

Następnie na scenie pojawiła piękna Anna Tudor (@thebabydino) ze swoją prezentacją Pure CSS 3D Solids, opowiadała nam o matematyce ;-) i jak przy pomocy matematyki i CSS uzyskać efekty 3D. Poniżęj jeden z efektów pracy Anny.
Zaraz po prezentacji Anny na scenę weszła drobna Mary Rose Cook (@maryrosecook), która na żywo w 30 min napisała prostą grę Space Invaders co było po prostu zajebiste, niesamowite, ekstra !!! :-). Poniżej wrzuciłem widok stworzonej gry.

Kolejna prezentacja to Full Stack JavaScript Applications, Reactive Way Mariusza Nowaka (@medikoo), w której przybliżył nam architekturę projektu nad którym aktualnie pracuje.


Następnie świetną prezentację pt.: Modern Image Compressors poprowadził Kornel Lesiński (pornel.net ), na której opowiedział nam o kompresji zdjęć i przedstawił kilka ciekawych narzędzi wspomagających ten proces:

Po Kornelu pojawił się wesoły Max Ogden który zaprezentował nam swoją prezentację Browserify - Using Node In Browsers. na której opowiedział nam o stosie technologi pod nazwą Lebron czyli LevelDB, Browserify  i npm. Max opisał technologię Lebron tak "the best set of technologies for combining modules into applications with javascript, supports mvc, mvm, mvvm, cmv, mccmvm, cvvmqp, csv, html, html5, enterpise, 0mq, b2b" :-) a jeżeli ktoś woli obrazki to wyjaśnił nam na czym polega przewaga technologi Lebron nad innymi w poniższy sposób :-)


Max przybliżył nam co te jest Browserify, oraz jak pisać kod node.js po stronie klienta przy użyciu narzędzia które  stworzył czyli RequireBin ( Max przygotował kilka przykładów do użycia ). Max opowiedział nam również o tym jak się zabrać za tworzenie modułu dla noda, co to jest dobry moduł i czym się charakteryzuje.

Następnie swoją prezentację Progressive Enhancement for JS Apps miała Gerann Means ( @garannm ). Gerann opowiedziała nam jak użyć techniki stopniowego ulepszania (ang. progressive enhancemen) dla całej aplikacji i dlaczego jest to potencjalnie ważniejsze niż kiedykolwiek.

Ostatnia prezentacja Patterns & math with Sass prowadzona przez Gunnar Bittersmann (@g16n), była wyjątkowo dziwna ale i wesoła jednocześnie, niestety nie zawsze kodowanie na żywo idzie gładko, ale z pomocą słuchaczy udało się rozwiąż powstałe problemy:-)

I tak zakończyła się konferencja, było super, mam nadzieję, że w przyszłym roku również będę miał możliwość uczestniczyć w niej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza